Kurumsal

Hakkımızda

RTRMAX; “Yeni nesi güçlü makinalar”; sürekli genişleyen ürün yelpazesi ile günlük yaşamda profesyonellerin ve amatör kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak amacı ile teknoloji bilgisini sürekli geliştirmektedir. Otuza yakın ülkede faaliyet gösteren RTRMAX, sektörde güvenilir marka vizyonunu benimseyerek büyümeye devam etmektedir. Fiyat-Performans tablosunda müşterilerine en iyi seçeneği sunmayı hedefleyen markamız satış sonrası hizmet yeterliliğinde de maksimum güvence vermektedir. Türkiye genelinde 260′ ı aşkın servis noktası ile son kullanıcının güvenini kazanan RTRMAX tecrübesini ve bilgi birikimlerini kullanıcı memnuniyeti sağlamak için kullanmaktadır.

2015
2015+
3 yılda 10 ülkede 13 şube ile faaliyet göstermek. Kendi lojistik ağını kurarak müşterilerine daha etkin ve kaliteli hizmet vermek.​
2015
2012
RODEX
RODEX Markası oluşturuldu ve satışa sunuldu.​
2012
2011
RTRMAX
Elektrikli El Aletleri Grubunda RTRMAX Markası oluşturuldu. RTRMAX Elektrikli El Aletleri yeşil serisi satışa sunuldu.
2011
2009
Farklı Sektörler...
Aydınlatma ve Elektrik ekipmanları sektörüne girildi, KLAUS Markası adı altında satışa sunuldu
2009
2006
Yeni Markalar
Plastik sektörüne girilerek, kendine ait tesisinde bahçe ekipmanları ve hortum gurubu ürünleri üretilmeye başlandı ve HERLY markası ile satışa sunuldu.
2006
2004
İhracat Ağı
1992 yılında gerçekleşen ilk ihracat ve sonrasında gerçekleştirilen doğru stratejilerle, yurt dışında bir çok ülkede şubeleşmeye başladık ve halende devam etmekteyiz.
2004
2001
İlk Üretim
AKKİM yapı kimyasalları sektöründe üretime başladı. Akfix markası oluşturuldu ve yapı kimyasalları sektöründe satışa başladı
2001
1998
İlk Şube
Gelişen sektörel faaliyetler ile ithalata verilen yoğunluk neticesinde ÇİN’de şubeleşmeye gidilerek NINGBO’ da ofis açıldı.
1998
1995
İlk İhracat
Piyasanın arz ve talep yoğunluğu ile ilk ithalata bu yılda başlandı. ORIENT markası tescillenerek, ürünler satışa sunuldu
1995
1992
İlk İhracat
Hızlı ve sağlam adımlarla yoluna devam eden Akdemir ticaret ilk ihracatını bu yılda gerçekleştirdi. Aynı zamanda El aletleri ve Bahçe grubu ürünleri satışa başladı.
1992
1989
İstanbul Tahtakale'de...
Akdemir ticaret olarak sektörün kalbinin attığı tahtakalede mütevazı bir mekanda ticari hayatına başladı.
1989
Misyon ve Vizyon
 
MİSYON

Yatırımımızın değerini yükselterek, daha büyük bir piyasa değeri sunmak, böylece ortaklık değerini arttırmak ve hitap ettiğimiz müşteri kitlesinde en yüksek müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

VİZYON

İş yapış biçimi, kurumsal yapısı, değerleri ve yönetim anlayışıyla örnek bir şirket olmaktır.

RTRMAX;

Yönetimi ve çalışanları, faaliyetlerinin yürütülmesinde şeffaflık, dürüstlük ve doğruluk ilkelerinin ışığı altında hareket eder.

Hukuk kurallarına ve faaliyetleri itibarıyla bağlantılı olduğu her türlü hukuki sınırlamaya uyar. Çalışanların ve ilişkide bulunulan diğer kişilerin haklarına ve özgürlüklerine saygılıdır. Faaliyetlerinin bağlı olunan tüm mevzuata uygun olarak gerçekleşmesini sağlar.

Kiracıları ile profesyonelce kurduğu ilişkilerinde dürüst davranmayı kendisine borç bilir. Sözleşmelerin güvenirliğini ön planda tutar ve taahhütlerini her zaman yerine getirir.

Tüm raporları ve belgeleri tam, adil, doğru, zamanında ve anlaşılır şekilde düzenler.

Başkanın Mesajı
 

Akdemir Makine olarak, Türkiye ve Müşterileri için değer üreten en itibarlı kuruluşlarından biriyiz. “Farklılıklar oluşturarak kalıcı üstünlükler sağlamaktadır” vizyonuyla, sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışıyor ve ülkemiz ekonomisi için katma değer üretmeye devam ediyoruz.

1989 yılında başladığımız yolculuğumuzu tüm hızla sürdürüyoruz. Geride bıraktığımız yıllarda önemli başarılar elde ettik. Bu başarının ana mimarı hiç kuşkusuz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, kamusal paydaşlarımız, bayilerimizdir.

Tüm dünyada ekonomiler hızlı bir değişime uğruyor. Bu değişimi şekillendiren ana unsur ise teknolojideki gelişmeler ve bununla birlikte ortaya çıkan yeni iş modelleridir. Özellikle iletişim teknolojilerindeki yenilikler üretici ile tüketici arasındaki sınırları önemli oranda kaldırdı. Ülkeler, firmalar ve bireyler arasındaki rekabet artık çok daha şeffaf ve çok daha kırılgan. Tüm endüstriler için geleneksel maliyet unsurlarından daha değerli unsurlar ortaya çıktı. Yeni ekonomide maliyet rekabetinin temelini “bilgi rekabeti” oluşturmaya başladı.

Dünya 4.0 endüstri kavramını tartışırken, Türkiye’nin bu alanda önemli başarı hikayelerine imza atabilmesi için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız ve Akdemir olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Yenilikçi kültürümüz ve operasyonel mükemmellik anlayışımızla, yaptığımız her işte, faaliyet gösterdiğimiz her sektörde daima “öncü” ve “örnek” olarak daha güzel başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğiz. Bu yolculukta bizlere destek olan ve desteğini daha da arttıracağına inandığımız çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, kamusal paydaşlarımıza, müşterilerimize, bayi ve distribütörlerimize çok teşekkür ediyorum.

Hazreti Akdemir
Yönetim Kurulu Başkanı

Yapım aşamasında