Kurumsal

Hakkımızda

RTRMAX; “Yeni nesi güçlü makinalar”; sürekli genişleyen ürün yelpazesi ile günlük yaşamda profesyonellerin ve amatör kullanıcıların işlerini kolaylaştırmak amacı ile teknoloji bilgisini sürekli geliştirmektedir. Otuza yakın ülkede faaliyet gösteren RTRMAX, sektörde güvenilir marka vizyonunu benimseyerek büyümeye devam etmektedir. Fiyat-Performans tablosunda müşterilerine en iyi seçeneği sunmayı hedefleyen markamız satış sonrası hizmet yeterliliğinde de maksimum güvence vermektedir. Türkiye genelinde 260′ ı aşkın servis noktası ile son kullanıcının güvenini kazanan RTRMAX tecrübesini ve bilgi birikimlerini kullanıcı memnuniyeti sağlamak için kullanmaktadır.

Misyon ve Vizyon
 
MİSYON

Yatırımımızın değerini yükselterek, daha büyük bir piyasa değeri sunmak, böylece ortaklık değerini arttırmak ve hitap ettiğimiz müşteri kitlesinde en yüksek müşteri memnuniyetini sağlamaktır.

VİZYON

İş yapış biçimi, kurumsal yapısı, değerleri ve yönetim anlayışıyla örnek bir şirket olmaktır.

RTRMAX;

Yönetimi ve çalışanları, faaliyetlerinin yürütülmesinde şeffaflık, dürüstlük ve doğruluk ilkelerinin ışığı altında hareket eder.

Hukuk kurallarına ve faaliyetleri itibarıyla bağlantılı olduğu her türlü hukuki sınırlamaya uyar. Çalışanların ve ilişkide bulunulan diğer kişilerin haklarına ve özgürlüklerine saygılıdır. Faaliyetlerinin bağlı olunan tüm mevzuata uygun olarak gerçekleşmesini sağlar.

Kiracıları ile profesyonelce kurduğu ilişkilerinde dürüst davranmayı kendisine borç bilir. Sözleşmelerin güvenirliğini ön planda tutar ve taahhütlerini her zaman yerine getirir.

Tüm raporları ve belgeleri tam, adil, doğru, zamanında ve anlaşılır şekilde düzenler.

Başkanın Mesajı
 

Akdemir Makine olarak, Türkiye ve Müşterileri için değer üreten en itibarlı kuruluşlarından biriyiz. “Farklılıklar oluşturarak kalıcı üstünlükler sağlamaktadır” vizyonuyla, sorumluluklarımızı yerine getirmek için çalışıyor ve ülkemiz ekonomisi için katma değer üretmeye devam ediyoruz.

1989 yılında başladığımız yolculuğumuzu tüm hızla sürdürüyoruz. Geride bıraktığımız yıllarda önemli başarılar elde ettik. Bu başarının ana mimarı hiç kuşkusuz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz, kamusal paydaşlarımız, bayilerimizdir.

Tüm dünyada ekonomiler hızlı bir değişime uğruyor. Bu değişimi şekillendiren ana unsur ise teknolojideki gelişmeler ve bununla birlikte ortaya çıkan yeni iş modelleridir. Özellikle iletişim teknolojilerindeki yenilikler üretici ile tüketici arasındaki sınırları önemli oranda kaldırdı. Ülkeler, firmalar ve bireyler arasındaki rekabet artık çok daha şeffaf ve çok daha kırılgan. Tüm endüstriler için geleneksel maliyet unsurlarından daha değerli unsurlar ortaya çıktı. Yeni ekonomide maliyet rekabetinin temelini “bilgi rekabeti” oluşturmaya başladı.

Dünya 4.0 endüstri kavramını tartışırken, Türkiye’nin bu alanda önemli başarı hikayelerine imza atabilmesi için üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız ve Akdemir olarak bu bilinçle hareket ediyoruz. Yenilikçi kültürümüz ve operasyonel mükemmellik anlayışımızla, yaptığımız her işte, faaliyet gösterdiğimiz her sektörde daima “öncü” ve “örnek” olarak daha güzel başarı hikayeleri yazmaya devam edeceğiz. Bu yolculukta bizlere destek olan ve desteğini daha da arttıracağına inandığımız çalışanlarımıza, tedarikçilerimize, kamusal paydaşlarımıza, müşterilerimize, bayi ve distribütörlerimize çok teşekkür ediyorum.

Hazreti Akdemir
Yönetim Kurulu Başkanı

1989
KURULUŞ
Akdemir Teknik Makine A.Ş. ticari hayatına 1989 yılında İstanbul Tahtakale’de, Akdemir Ticaret adıyla kısıtlı imkanlarla başladı.
1989
1992
İLK İHRACAT
1992 yılında, Doğu bloğunun dağılması ile oluşan talebi ve ihracat potansiyelini değerlendirerek ilk ihracatını gerçekleştirdi.
1992
1994
İLK İTHALAT
Hızla ve sürekli artan talebi karşılayabilmek için, yurtiçinden tedarik edilen bazı ürünlerin yurtdışından ithalatına başlandı.
1994
1997
YURTDIŞINDAKİ İLK TEMSİLCİLİĞİN KURULUŞU
Yurtdışından ve Türkiye piyasasından gelen talepleri daha hızlı ve iyi karşılayabilmek için Çin’de ilk satış ve tedarik ofisi kuruldu.
1997
1999
KİMYA ALANINDA YATIRIM
Yapı kimyasalları sektöründe hızla artan talebi yakından görerek bu sektöre yatırım yapılması kararı alındı. Yapı kimyasalları sektöründe öncü konumda bulunan AKFİX markası oluşturuldu ve bu marka altında ilk üretimlere başlandı.
1999
2004
RTRMAX
Elektrikli el aletleri ihtiyacına yönelik sektörün taleplerine yanıt vermek için RTRMAX markası oluşturuldu.
2004
2005
YURTDIŞI SATIŞ VE DAĞITIM NOKTALARININ OLUŞTURULMASI
Yurtdışında şubeleşme faaliyetlerine hız verildi. Orta Asya, Kuzey Afrika ve Avrupa hedef pazarlar olarak belirlenerek, bu bölgelerde satış ve dağıtım noktaları oluşturulmaya başlandı.
2005
2006
Plastik sektörüne yatırım yapılarak; bahçe ekipmanları ve sanayi, endüstriyel ve sulama hortum grubunda üretimi başlandı.
2006
2009
Aydınlatma ve Elektrik ekipmanları sektörüne yatırım yapıldı.
2009
2012
Kesici ve aşındırıcı ürünler grubu oluşturuldu ve satışa sunuldu.
2012
2014
RTRMAX
Markalı ürün portföyü geliştirilmeye devam edilerek Havalı El Aletleri serisi oluşturuldu.
2014
2016
RTRMAX
Yetkili teknik servis sayısı arttırıldı. Tüm profesyonel ve amatör kullanıcılara kısa zamanda en iyi servis ve yedek parça hizmetini sağlayabilmek için Türkiye genelinde 250'ye ulaştı. Avrupa’da ilk şubemiz kuruldu.
2016
2017
RTRMAX
Kömürsüz teknolojiye sahip akülü makinalar ve tek akü sistemi geliştirildi. XLION serisi satışa sunuldu.
2017
2018+
Akdemir Teknik Makina Pazarlama Sanayi A.Ş. kuruldu. Müşterilere daha hızlı, daha iyi hizmet verebilmek ve Çin iç pazarındaki faaliyetleri geliştirmek için Çin ofisi yeniden yapılandırıldı.
2018+