Tarihçe

FİRMA TARİHÇESİ

1989
KURULUŞ

Akdemir Teknik Makine A.Ş. ticari hayatına 1989 yılında İstanbul Tahtakale’de, Akdemir Ticaret adıyla kısıtlı imkanlarla başladı.

1992
İLK İHRACAT

1992 yılında, Doğu bloğunun dağılması ile oluşan talebi ve ihracat potansiyelini değerlendirerek ilk ihracatını gerçekleştirdi.

1994
İLK İTHALAT

Hızla ve sürekli artan talebi karşılayabilmek için, yurtiçinden tedarik edilen bazı ürünlerin yurtdışından ithalatına başlandı.

1997
YURTDIŞINDAKİ İLK TEMSİLCİLİĞİN KURULUŞU

Yurtdışından ve Türkiye piyasasından gelen talepleri daha hızlı ve iyi karşılayabilmek için Çin’de ilk satış ve tedarik ofisi kuruldu.

1999
KİMYA ALANINDA YATIRIM

Yapı kimyasalları sektöründe hızla artan talebi yakından görerek bu sektöre yatırım yapılması kararı alındı. Yapı kimyasalları sektöründe öncü konumda bulunan AKFİX markası oluşturuldu ve bu marka altında ilk üretimlere başlandı.

2004
RTRMAX

Elektrikli el aletleri ihtiyacına yönelik sektörün taleplerine yanıt vermek için RTRMAX markası oluşturuldu.

2005
YURTDIŞI SATIŞ VE DAĞITIM NOKTALARININ OLUŞTURULMASI

Yurtdışında şubeleşme faaliyetlerine hız verildi. Orta Asya, Kuzey Afrika ve Avrupa hedef pazarlar olarak belirlenerek, bu bölgelerde satış ve dağıtım noktaları oluşturulmaya başlandı.

2006
PLASTİK SEKTÖRÜ

Plastik sektörüne yatırım yapılarak; bahçe ekipmanları ve sanayi, endüstriyel ve sulama hortum grubunda üretimi başlandı.

2009
AYDINLATMA SEKTÖRÜ

Aydınlatma ve Elektrik ekipmanları sektörüne yatırım yapıldı.

2012
KESİCİ VE AŞINDIRICI ÜRÜN GRUBU

Kesici ve aşındırıcı ürünler grubu oluşturuldu ve satışa sunuldu.

2014
RTRMAX

Markalı ürün portföyü geliştirilmeye devam edilerek Havalı El Aletleri serisi oluşturuldu.

2016
RTRMAX

Yetkili teknik servis sayısı arttırıldı. Tüm profesyonel ve amatör kullanıcılara kısa zamanda en iyi servis ve yedek parça hizmetini sağlayabilmek için Türkiye genelinde 250’ye ulaştı. Avrupa’da ilk şubemiz kuruldu.

2017
RTRMAX

Kömürsüz teknolojiye sahip akülü makinalar ve tek akü sistemi geliştirildi. XLION serisi satışa sunuldu.

2018+
ULUSLARARASI OFİS

Akdemir Teknik Makina Pazarlama Sanayi A.Ş. kuruldu. Müşterilere daha hızlı, daha iyi hizmet verebilmek ve Çin iç pazarındaki faaliyetleri geliştirmek için Çin ofisi yeniden yapılandırıldı.

Konuşmaya Başla
Teknik Destek
RTRMAX
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz ?