Filter

İlaçlama Makinesi

İlaçlama makinesi, sıvı deposu içeriğini belirli bir dakikada belirli galon (GPM) akış hızlarında ve basınç iletiminde bir püskürtme memesine/nozullarına itmek veya çekmek için tasarlanmıştır. Adından da anlaşıldığı üzere çeşitli ilaçlama faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi için kullanılan makineler olarak ifade edilmektedir.

Doğru ilaçlama pompasını seçerken mevcut ilaçlama hortumu ve bunların çalışma özelliklerini ve ayrıca olası sıvı-malzeme uyumluluğu sorunlarını anlamak önemlidir. Günümüzün tarım endüstrisinde, mevcut pompa çalışma özellikleri ve güç tahrik seçenekleri ile iş uyumluluğu ve uygulama çok yönlülüğü sağlamak için altı (6) püskürtücü pompa tipi tasarlanmıştır. Altı yaygın pompa tipi şunlardır: santrifüj, diyafram, silindir, transfer, piston ve sulama-enjeksiyon.

İlaçlama Makinesi Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlaçlama makinesi seçiminde aşağıdaki noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. İş için özel pompa ihtiyaçlarını bilin. Örneğin dikey, yatay boşluk için basınç ihtiyacı ve su, susuzlaştırma, transfer için yüksek kapasiteli GPM akışı gibi ihtiyaçlar makine seçiminde büyük bir öneme sahiptir. Doğru pompanın çalışma özelliklerini, boyutunu, yönünü, kurulumunu, güç kaynağını ve genel tesisat GPM ve PSI basıncını belirleyin ve seçiminizi bu noktada gerçekleştirin. Pompa ve conta malzemelerinin püskürtme sıvısı ve/veya ek kimyasallar, gübreler, tozlar, granüller vb. ile uyumluluğu ilaçlama makinesi seçiminde en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

İlaçlama Makinesi Kullanım Alanları

İlaçlama makinesi tarım püskürtme sistemlerinde, sıvı transferinde ve su uygulamalarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Pompalar, çeşitli özelliklerle endüstriye ve uygulamaya özel kullanımlar etrafında gelişmiştir. Püskürtücü pompalarının kullanımlarından bazıları şunlardır:

- Tarımsal bomlar, bomsuz püskürtme nozulları ve tarla püskürtme makineleri, - Tarla, tarım arazisi, bağ, fidanlık serası için yağmurlama/sulama sistemleri, - Mahsul performans kimyasalı, tarım işleme, transfer, - İçilebilir, tatlı ve tuzlu su transferi ve susuzlaştırma, - Topraklarda, meralarda, mülk çimenlerinde ve çit hatlarında herbisit, yeşillik, ot öldürücü uygulaması, - Böcek, zararlı, genel yeşillik, yol bakımı - Kanalizasyon, atık, çöp, su transferi, - Yüksek basınçlı ve hedef nokta püskürtme, basınçlı yıkama, temizleme

İlaçlama Makinesi Çeşitleri

İlaçlama makinelerinin bazı çeşitleri vardır. Söz konusu ilaçlama pompalarının türleri aşağıdaki gibidir. Santrifüj Makineler Santrifüj ilaçlama makineleri sıvı akışı oluşturmak için çarkları kullanır. Bu pompa tipi, bireysel işlere uygun birçok mühendislik seçeneğine sahiptir ve genel olarak güçlü, çok yönlü, geniş kullanımlı pompalardır. Santrifüj püskürtme pompaları genellikle yüksek akış hızları veya düşük basınç ihtiyacı istendiğinde ve ayrıca püskürtme sıvısına eklenen tozların veya granüler malzemelerin daha fazla karıştırılması gerektiğinde kullanılır. Santrifüj pompalar genellikle beslemesizdir ve 5 PSI ila 150 PSI maksimum basınç aralığında 25 GPM ila 1400 GPM maksimum akış hızlarında mevcuttur.

Diyaframlı İlaçlama Makineleri Diyaframlı ilaçlama makineleri diyafram sınıfı, hassas pompa bileşenlerinden tam ayrılmayı korurken aşındırıcı veya aşındırıcı sıvıları sevk etmek için sentetik diyaframlar kullanır. Bu özellikler diyaframlı pompaları iyi hizmet ömrüne sahip pompalar yapar ve mahsul performansı kimyasal operasyonları için çok uygundur Diyaframlı pompalar kendinden emişlidir ve 50 PSI ila 725 PSI maksimum basınç aralığında 0,6 GPM ila 68 GPM maksimum akış hızlarında mevcuttur.

Makaralı Pompalar Makaralı pompalarda, malzeme ve miktar olarak değişkenlik gösteren ve çalışma özelliklerini ve uygulama uygunluğunu etkileyen püskürtme sıvısını tahrik eden dahili makaralar bulunur. Silindirli pompalar son derece çok yönlü pompalardır ve düşük maliyetleri, üretim malzemeleri çeşitliliği ve bakım ve çalıştırma açısından genel pompa basitliği nedeniyle bu şekilde kullanılırlar. Silindirli pompalar kendinden emişlidir ve 50 PSI ila 300 PSI maksimum basınç aralığında 9 GPM ila 62 GPM maksimum akış hızlarında mevcuttur.

Sulama Enjeksiyon Pompaları Fertigasyon pompaları olarak da bilinen bu pompa tipi, istenen sprey kimyasalının hassas, tekrarlayan iletimi için akış kontrollerini ve ölçülü stroklu bir pistonu kullanır. Sulama enjeksiyon pompası tasarımları, üç adede kadar ayrı püskürtme sıvısının ayrı oranlarda hassas transferini sağlayan tek veya üç fazlı sistemlerdir. Bu pompalar, püskürtme sistemlerine geniş çapta dahil edilmek ve en üst düzeyde sulama kontrolü sağlamak üzere tasarlanmıştır. Sulama enjeksiyon pompaları kendinden emişlidir ve 120 PSI ila 150 PSI maksimum basınç aralığında 0,5 GPM ila 7,8 GPM maksimum akış hızlarında mevcuttur.

Sırt Tipi İlaçlama Makinesi Son derece kullanışlı bir yapıda olan sırt tipi ilaçlama makinesi ile pratik bir biçimde ilaçlama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Tamamen sırtta olan ve pratik bir şekilde ilaçlama yapılmasını sağlayan sırt tipi ilaçlama makinesi zirai ilaçlama makinesi olarak yoğun bir şekilde talep görmektedir.

Güç Kaynağı Seçenekleri Püskürtme pompaları, birçok farklı senaryo ve uygulamada tam olarak çalışır durumda olmaları için birden fazla güç kaynağı seçeneğiyle tasarlanmıştır. Tüm pompa modellerinde benzer, ancak bireysel, uyumlu güç sürücü seçenekleri bulunur. İş ekipmanı ve gereksinimleri tamamlayacak özelliklere sahip pompayı seçin.

İlaçlama Makinesi Ekipmanları

İlaçlama makinelerinde kullanılan çeşitli ekipmanlar aşağıdaki gibidir. Pompalar, Regülatörler, Filtreler, Depo kapakları, Karıştırıcılar, Rakor somun kör tapa ve dirsekler, Anafor kesiciler, Kazan çıkışları.

İlaçlama Makinesi Modelleri ve Çeşitleri

Günümüzde zirai ilaçlama makinesi, sırt tipi ilaçlama makinesi ve şarjlı ilaçlama makinesi gibi birçok ilaçlama makinesi modelleri ve çeşitleri bulunmaktadır. Web sitemizde birbirinden kaliteli ve şık ilaçlama makinesi modelleri ve çeşitleri yer almaktadır. Siz de söz konusu ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek kendiniz için en uygun olan modelleri kolay bir şekilde sipariş verebilirsiniz. En kaliteli ve güvenilir ürünler web sitemizde sizler için sunuluyor.

En Çok Tercih Edilen İlaçlama makinesi Fiyatları

Yukarıda bahsedilen ilaçlama makineleri en çok tercih edilen kaliteli ve güvenilir ürünler arasında yer almaktadır. Bireyler ilaçlama makinesi alırken dikkat edilmesi gereken noktaları göz önünde bulundurarak kaliteli ürünlere kolayca sahip olabilmektedir. Ancak en çok merak edilen konu en çok tercih edilen ilaçlama makine fiyatlarıdır. Bu ürünleri inceleyerek söz konusu fiyatlar ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.